Informace - 07 Úprava a sdílení digitálních materiálů (foto, video)

Úvod a anotace kurzu

Zdravím,

Vítejte na stránce věnované tématu „Úpravy a sdílení digitálních fotografií a videa“. Pokud chcete vědět jak se jednoduše můžete podělit s kolegy o fotografie a videa z konferencí, seminářů či exkurzí, nebo s přáteli a rodinou o zážitky z dovolené pak jste zde správně.

Kurz je primárně zaměřen na základy práce s aplikací Google Picasa 3 a Picasa webovými alby. Dozvíte se jak organizovat, editovat, popisovat, archivovat fotky v počítači a vystavovat je na webu + základní představení dalších možností aplikace Picasa (rozpoznávání tváří, „GPS“ popis fotek v součinnosti s aplikací Google Maps a další).

 Řekneme si něco o dalších internetových foto serverech, na které lze své fotografie umísťovat.

 Naťukneme i tvorbu jednoduchého vlastního fotoalba pomocí programu Irfan View a zmíníme se i o dalších možnostech jak na svých osobních stránkách prezentovat fotografie.

 Rovněž si představíme některé online fotoeditory, které jsou dnes již schopny konkurovat komerčním placeným produktům a pro fotoamatéra bohatě postačují. 

 V neposlední řadě si ukážeme, jak si zřídit účet a vystavovat svá videa na youtube.com.

Kdy se to může hodit...

  • zpracování a prezentace většího množství obrazové dokumentace k projektům, konferencím nebo výstupům výzkumných záměrů v prostředí Internetu
  • online uložiště obrázků, video záznamů
  • uložiště obrazové dokumentace u osobního (profesního) portfolia v systémech pro tvorbu e-portfolia (Mahara)
  • zpracování obrázků v prostředí online editorů (např. v případě, že jste mimo kancelář)

Klíčová slova

Googole Picasa, youtube.com, online fotoeditor, IrfanView,  html album, sdílení, uživatelský účet, prezentace, fotografie, foto, video.

Lektor

Jan Kopečný

Oddělení 895 - RCCV

Tel: 59 732 5317

e-mail: j.kopecny@vsb.cz nebo kopecny.jan@gmail.com

místnost: J 132

 

Přihláška

Zaujaly vás kurzy? Chcete se některých zúčastnit? Pak klikněte zde a vyplňte krátký dotazník. Na jeho základě vám nabídneme aktuální termíny kurzů.

Komentář